Maurizio Sarri myśli nad wzmocnieniem środka pola. Po odejściu Cesca Fabregasa, włoski szkoleniowiec chce, aby na Stamford Bridge trafił Ivan Rakitić. Jeśli dojdzie do porozumienia między stronami, to Chorwat zmieni klub latem. Biorąc pod uwagę fakt, że niedługo do ekipy z Katalonii trafi Frenkie de Jong, to wicemistrz świata na pewno rozważy ofertę “The Blues”. W obecnym sezonie rozegrał on trzydzieści spotkań, jednak nie zachwycił statystykami. Strzelił trzy gole i miał sześć asyst.

30-letni pomocnik trafił do Barcelony w lipcu 2014 roku. Na boiskach LaLiga wystąpił w ponad 250 spotkaniach, bowiem wcześniej grał jeszcze dla Sevilli. Występując w ekipie “Blaugrany” święcił swoje największe sukcesy w karierze. Trzykrotnie sięgnął po mistrzostwo Hiszpanii, a w sezonie 14/15 wywalczył Ligę Mistrzów. Rakitić cały czas powtarza, że nigdzie się nie wybiera i jest gotów podpisać nowy kontrakt:

Jeśli będę mógł przedłużyć kontrakt, pragnę zostać tu wiele lat. Jestem tu bardzo szczęśliwy, wszyscy o tym wiedzą, szczególnie prezes klubu. Nie muszę mówić nic więcej.

Natomiast jeśli oferta ze strony londyńskiego klubu będzie atrakcyjna, na pewno zdecyduje się on na zmianę otoczenia. Przenosiny do “The Blues” są dla niego szansą na regularną grę w Premier League i być może w Lidze Mistrzów. Podopieczni Maurizio Sarriego są obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli, jednak Arsenal i Manchester United są tuż za ich plecami, ze stratą tylko trzech punktów. Obecny kontrakt Rakiticia obowiązuje do końca czerwca 2021 roku. Jest to piłkarz z tak ogromnymi umiejętnościami, że na pewno doskonale odnajdzie się on na Stamford Bridge.