Ostatnio coraz głośniej mówiło się o przenosinach argentyńskiego napastnika do Chelsea. Teraz cała transakcja jest już na ostatniej prostej. Higuain przebywa obecnie na wypożyczeniu z Juventusu. Maurizio Sarri czeka na decyzję zarządu, który jest w trakcie uzgadniania finansowych warunków nowej umowy. Włoski szkoleniowiec dobrze zna 31-letniego snajpera, ponieważ pracowali razem w Napoli. Jego transfer do Chelsea, oznaczałby koniec przygody z londyńskim klubem dla Alvaro Moraty.

Higuain spędził pierwszą połowę sezonu na wypożyczeniu w Mediolanie. W 21 występach w tym sezonie, zdobył 8 bramek i zaliczył 3 asysty. “Rossoneri” planowali wykupić piłkarza, wraz z końcem obecnej kampanii. Do gry wkroczyła jednak Chelsea i Juventus jest gotowy sprzedać Argentyńczyka już w styczniu. Ma on kosztować “The Blues” około 30 milionów funtów. Działacze londyńskiego zespołu planują najpierw wypożyczyć piłkarza do końca sezonu, aby zobaczyć, jak odnajdzie się w realiach Premier League. Brat Higuaina przebywał w tym tygodniu w Londynie, aby wynegocjować pensję, jaką Argentyńczyk miałby otrzymywać w nowym zespole. Gennaro Gattuso w takich słowach wypowiedział się na temat zamieszania wokół swojego napastnika:

Mam z nim relację, która cechuje się wielką szczerością. W tej chwili jest naszym graczem i trzymamy go mocno. Nie wiem, co wydarzy się w przyszłości.

Chelsea chce stawiać na młodych piłkarzy, których da się pozyskać za niewielkie pieniądze. Napastnik Milanu zdecydowanie nie wpisuje się w tę koncepcję, ale Sarri jest wielkim fanem jego talentu i to jemu najbardziej zależy na pozyskaniu 31 latka. Spekulowano, że do transakcji zostanie włączony Alvaro Morata i dojdzie do wymiany na linii Juventus- Chelsea. Zarząd “Starej Damy” jasno jednak stwierdził, że chce otrzymać gotówkę za Higuaina i włączenie do transakcji hiszpańskiego napastnika, nie wchodzi w grę.